WhatsApp sözleşmesini onaylamayanlar ne yaşayacak? İşte resmi açıklama

WhatsApp sözleşmesini onaylamayanlar ne yaşayacak?

WhatsApp sözleşmesini onaylamayanlar ne yaşayacak? İşte resmi açıklama

ABONE OL 

WhatsApp sözleşmesi 2021 yılının başında en çok konuşulan konularından biri olmuştu ve insanlar WhatsApp hesaplarındaki tüm verilerin Facebook ile paylaşılacağını düşünüyordu. Bu konuda pek çok yalanlama ve açıklama geldi, sözleşmeyi onaylamayanların belli bir tarihten sonra uygulamayı kullanamayacağı söyleniyordu bu konuda da revizyon yaşandı ancak şirket sözleşmeyi geri çekmedi. Peki o dönem sözleşmeyi onaylamayanlar nasıl durumlarla karşılaşacak? Bu soruya resmi yanıt WhatsApp tarafından bir açıklamayla verildi.

whatsapp ile ilgili görsel sonucu

WhatsApp Sözleşmesini Onaylamayanlar Ne Yaşayacak?

“Diğer Facebook şirketleri ile paylaştığımız bilgiler arasında hesap kayıt bilgileriniz (telefon numaranız vb.), işlem verileri, hizmetle ilgili bilgiler, hizmetlerimizi kullanırken diğer kişilerle etkileşim kurma şeklinizle ilgili bilgiler, mobil cihaz bilgileriniz ve IP adresiniz bulunmaktadır.” açıklamasını yapan WhatsApp, sözleşmeyi onaylamayanların 15 Mayıs tarihinde başlayacak olan yeni dönemle birlikte uygulamayı kesin olarak kullanamayacağını, kısa bir süre boyunca aramaları ve bildirimleri görebileceği ancak uygulamadan herhangi bir işlem yapamayacağını açıkladı.

Gelen bildirimler ise “Sana bir mesaj geldi, görmek için yeni döneme geçiş yap, sözleşmeyi kabul et.” tarzı bir şekilde gösterilerek insanlar sözleşmeyi onaylamaya teşvik edilecek. WhatsApp kullanmaya devam etmek isteyenler ise sözleşmeyi kabul ederek yeniden eskisi gibi kullanabilecek ancak sözleşmeyi kabul etmek istemeyenler alternatif uygulamalar ile yoluna devam edecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.