WhatsApp kullanıcılarına büyük yasaklama!

 WhatsApp kullanıcılarına büyük yasaklama!

WhatsApp kullanıcılarına yasaklama! İşte detaylar.

Popüler mesajlaşma platformlarından olan WhatsApp, Adı ve Açıklamalarında şüpheli olan grupları kalıcı olarak kapatacak. Ayrıca bu grupta olan üyelerde kalıcı olarak WhatsApp kalıcı olarak sistem dışı bırakacak.

Eğer WhatsApp’tan kalıcı olarak sistem dışı bırakılmak istemiyorsanız, bulunduğunuz grupların isimleri ve açıklamalarına dikkat edin. Son zamanlarda gelen haberlere göre bu kurallara uymayanların sistem dışı edildiği söyleniyor.

WhatsApp Grup açıklamalarını ve isimlerini kontrol ediyor!

WhatsApp kullanıcılarına yasaklama! Gelen bilgilerden biri Reddit kullanıcısı olan Mowe11’e ait. Yapılan açıklamasına göre üniversite WhatsApp grubunun isminin çocuk istismarı görüntülerinin paylaşıldığı bir grup ismi yapılması ardından WhatsApp grubu kapatıp kullanıcıları sistem dışı etti. Başka bir kullanıcı ise 100 kişilik bir grubun kapatılıp sistem dışı edildiği söyledi. WhatsApp ile iletişime geçmeleri ardından gelen hazır bir yazıda hizmet koşullarının ihlal edildiği söylendi.

Neler yapılabilir?

Grup isminin yasaklı bir kelime ya da anlamının kötü olmaması gerekiyor. Açıklamada da bunlar geçerli bunlara dikkat ederseniz WhatsApp deneyiminize devam edebilirsiniz.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Meizu 16T fiyatı ve özellikleri

Huawei katlanabilir telefon Mate X’i tanıttı

Honor 9X Global Edition tanıtıldı

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir