WhatsApp kullanıcıları geri kazanmaya çalışıyor

 WhatsApp kullanıcıları geri kazanmaya çalışıyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarından gizlilik sözleşmesi onayı istedi ve milyonlarca kullanıcısını kaybetmeye başladı. Kullanıcıların rakiplere yönelmesi WhatsApp’ı harekete geçirdi ve gizlilik sözleşmesinin onay süresi uzatıldı.

WhatsApp Kullanıcılarını Kazanmak İstiyor!

WhatsApp kaybettiği kullanıcıları geri kazanmaya çalışıyor. Gizlilik sözleşmesi ile verilerin paylaşılabilmesi için onay isteyen WhatsApp yönetimi, onay süresini 15 Mayıs tarihine ertelemişti. 15 Mayıs tarihine kadar gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcılar bir hafta daha arama ve mesajları alabilecek. Ancak bu mesajlara cevap verilemeyecek.

Birçok sosyal medya uygulaması üzerinden reklam vermeye başlayan WhatsApp, hangi kullanıcı verilerinin bu gizlilik sözleşmesi kapsamında olmadığını bu reklamlarda belirtiyor. Yakın zamanda ülkemizde birçok kullanıcı alternatif çevrim içi mesajlaşma uygulamalarına yönelmişti. Bu gibi reklamlar sayesinde kullanıcılar geri kazanılmaya çalışılıyor.

WhatsApp geri adım
WhatsApp kullanıcıları geri kazanmaya çalışıyor

WhatsApp gizlilik sözleşmesi ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

”Kısa bir süre önce Gizlilik İlkemizi güncelledik ve sizlerden çok sayıda önemli soru aldık. Şu anda yayılmakta olan bazı söylentiler nedeniyle, çok sık aldığımız bazı soruları cevaplamak istiyoruz. WhatsApp’ı, insanların gizlilikten ödün vermeden iletişim kurmalarına yardımcı olacak şekilde geliştirmek için büyük çaba sarf ediyoruz.

İlkemizde yapılan güncellemelerin, arkadaşlarınız veya ailenizle aranızdaki sohbetlerin gizliliğini hiçbir şekilde etkilemediğini açıkça belirtmek istiyoruz. Aksine, bu güncelleme, WhatsApp üzerinden işletmelere mesaj gönderme özelliğiyle ilgili değişiklikleri içeriyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor. WhatsApp üzerinden işletmelere mesaj gönderme, tamamen isteğe bağlı bir özellik.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir