WhatsApp HD video gönderme desteği sunuyor!

WhatsApp HD video gönderme

WhatsApp HD video gönderme desteği sunuyor!

ABONE OL 

Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, videoların boyutlarını düşürerek göndermeyi sağlıyordu. Ancak son güncellemeyle birlikte HD video gönderme desteği platforma eklendi.

WhatsApp HD Video Gönderme İmkanını Sunuyor

Meta şirketine bağlı olan ve 2 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan WhatsApp, HD video gönderme desteğini kullanıcılarına sunmaya başladı. iOS ve Android kullanıcılarına da aynı anda verilen destek birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyordu.

Özellikle WhatsApp’ın rakibi Telegram tarafından uzun süredir HD video gönderme desteği bulunuyordu. WhatsApp‘ten gönderim yapamayan birçok kullanıcı alternatifler arasında yer alan Telegram‘a yönelmişti.

WhatsApp HD Video Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp, kullanıcılarına gönderim yapılacağı sırada hangi çözünürlükte gönderim yapmak istediğini formatı soracak. 480p ve 720p seçeneklerinden 720p seçeneğini seçtiğinizde video HD olarak gönderilecek.

Ancak bu seçeneği seçmeniz halinde videonun boyutu daha büyük olacağı için gönderimi daha uzun sürecektir. Yine aynı şekilde HD videoları indirirken daha fazla internete ve depolama alanına ihtiyacınız olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir