WhatsApp eski modellere olan desteği kesiyor!

WhatsApp eski model

WhatsApp eski modellere olan desteği kesiyor!

ABONE OL 

Dünyanın en popüler çevrim içi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yazılım olarak yetersiz olan modellere olan desteğini kestiğini açıkladı. Alınan karar 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya başlandı.

WhatsApp Eski Modellerin Erişimini Kesiyor

WhatsApp eski modellere olan desteğini sona erdiriyor. Yapılan açıklamaya göre Android 4.0.4 ve altı güncellemeye sahip olan Andoid cihaz sahipleri artık WhatsApp kullanamayacak. Android 4.1 ve üzeri kullanıcılar ise sorunsuz bir şekilde WhatsApp uygulamasını kullanabilecek.

iPhone modelleri için ise iOS 9 ve altı güncellemeye sahip olan iPhone sahiplerinin WhatsApp uygulamasını giriş yapamayacağını açıkladı. iOS 10 ve üzeri güncellemeyi kullanan iPhone sahipleri sorunsuz bir şekilde uygulamayı kullanmaya devam edecek.

WhatsApp eski modellere olan desteği kesiyor!

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Özelliği Yeni Bir Seçeneğe Kavuşuyor

WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunabilmek için yeni yeni özellikle duyuruyor. Bazen ise daha önce sunmuş olduğu özellikleri iyileştiriyor. Son olarak ”kaybolan mesajlar” özelliğine 90 gün seçeneği ekleniyor. 24 saat, 7 gün seçenekleri arasında yakın zamanda 90 gün seçeneği de bulunacak.

Henüz bu özelliğin duyurulacağı tarih belli değil ancak Beta sürümünde yer aldığı biliniyor. Bilinmesi gereken bir detay da Beta da görünen her özellik, kararlı bir sürüm ile duyurulmuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir