WhatsApp çoklu cihaz desteği son test aşamasında

WhatsApp çoklu cihaz desteği son test aşamasında

WhatsApp çoklu cihaz desteği son test aşamasında

ABONE OL 

Daha önce yaptığımız haberlerde WhatsApp platformunda test edilen yeni özelliklerden bahsetmiştik, şimdi ise yeni raporlar WhatsApp çoklu cihaz desteği özelliğinin son test aşamasında olduğunu gösterdi.

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Nedir?

WaBetaInfo raporuna göre WhatsApp, birçok kullanıcısı içi fazlasıyla faydalı olacak bir özelliğin son aşamasında. Şirket geliştiricileri, platform için tek bir WhatsApp hesabını çalıştırılabilen 4 farklı cihaza kadar destek özelliği üzerinde çalışıyor. WhatsApp’ı iş için kullanan ya da birden fazla akıllı telefon ve bilgisayar kullananlar için nimet niteliğinde olan bu özellik oldukça faydalı olabilir.

Bildiğimiz üzere şu an WhatsApp, 2 farklı ekranda açılıyor. Biri akıllı telefonumuz, diğeri ise WhatsApp Web üzerinden bilgisayarımız. Şöyle bir sorun var ki akıllı telefonumuzun internet bağlantısı kesildiği zaman ya da kapandığı zaman WhatsApp’a ulaşmamıza imkan yok.

Yeni özellik ile bu olumsuzluk ortadan kalkıyor ve WhatsApp profilimizi 4 farklı cihazdan açabiliyoruz ve biri kapansa bile diğer cihazlardan işlemimize devam edebiliyoruz.

WhatsApp çoklu cihaz girişi

Testlerin son aşamasında olduğu belirtilen bu özellik çok yakında sunulabilir. Ayrıca şirket, masaüstü cihazı için sohbet geçmişinin nasıl taşındığını ve sürecin uçtan uca şifreli olduğunu gösteren yeni bir kullanıcı arayüzü oluşturmayı planlıyor. Görünüşe göre, yeni güncellemenin birkaç özelliği hala hazır değil, ancak şirket çeşitli yönlerden sohbet geçmişini birden fazla cihazda senkronize etmek, sessiz sohbetler ve ve yıldızlı / iletilen mesajları senkronize etmek gibi birçok önemli özelliği sessiz sedasız bir şekilde piyasaya sürüyor.

Naber

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.