WhatsApp çok önemli bir değişiklik test ediyor

WhatsApp çok önemli bir değişiklik test ediyor

WhatsApp çok önemli bir değişiklik test ediyor

ABONE OL 

Bildiğimiz üzere WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri ve insanların birçok anlamda iletişimini kolaylaştırıyor. Meta şirketine bağlı çalışan mesajlaşma uygulamasında sürekli güncellemeler yapılarak insanların deneyimini iyileştirmek hedefleniyor. Şimdi Meta, WhatsApp platformunda ciddi bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

WhatsApp Çok Önemli Bir Değişiklik Test Ediyor

Platform üzerinde dosya paylaşımı yapmak isteyen kullanıcıların yaşadığı en ciddi sorun 100 MB boyut sınırıydı muhtemelen. Belirlenen boyutun üzerinde dosya gönderilemiyordu ve gönderilmesi için dosyanın bölünmesi gerekiyordu, bu da kullanıcıları uğraştırıyordu ve platform için bir eksiydi.

WhatsApp, şu sıralarda Arjantin’de 2 GB dosya paylaşımını test etmeye başladı. Bu da dosya paylaşımı konusunda önemli bir yere sahip olan WeTransfer ile aynı boyuta ulaşılması anlamına geliyor. Özelliğin bu güncellemeden sonra daha yoğun kullanılması bekleniyor. Detaylar geldikçe paylaşacağız.

Whatsapp’tan Mesajlara Emoji İle Tepki Verme Özelliği

Meta’dan Mesajlara Emoji İle Tepki Verme Özelliği

Yine WABetaInfo tarafından ortaya çıkan bu özellik sayesinde Instagram’da olduğu gibi gelen mesaja basılı tutarak emoji ile tepki verilebilecek. Gelen emojiler arasında beğeni, kalp, kahkaha, şaşırma, üzgün ve teşekkür ifadeleri bulunuyor. Wp beta for Android 2.22.8.3 kullanıcılarına sunulan özelliğin yakın zamanda tüm uygulamanın tüm kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir