WhatsApp, 24 saat sonra silinen mesajları test ediyor

 WhatsApp, 24 saat sonra silinen mesajları test ediyor

WhatsApp bir süredir beklenen silinen mesajlar özelliğini test etmeye başladı. Kullanıcılarına gönderdikleri mesajları 24 saat içerisinde silinebilmesini sağlayacak olan bu özelliğin duyurulma tarihi ise henüz açıklanmadı.

WhatsApp Yeni Özelliğini Test Ediyor

Facebook çatısı altında faaliyetlerini sürdüren WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce sesli mesajları hızlandırma özelliğini test eden şirket şimdi de 24 saat sonra silinebilen mesaj özelliğini sunacak.

Kullanıcılar Ayarlar sekmesinden gerekli ayarı yaptıktan sonra gönderdikleri mesajların 24 saat sonra silinmesini sağlayabilecek. WhatsApp bu süre için 7 gün seçeneği de ekleyecek. Yani istenildiği takdirde mesajlar 7 gün sonra silinebilecek.

Sunulacak özelliğin iPhone modellerinde görünümü

Sesli Mesajları Hızlandırma Özelliği de Geliyor

WhatsApp uzun bir süre önce kullanıcıların sesli mesaj gönderme imkanı sunmuştu. Bu özellik ile sürekli mesaj yazmak istemeyen kullanıcılar, mesaj olarak yazmak istediklerini sesli mesaj olarak gönderiyordu. Yakın zamanda sunulacak olan kararlı sürüm ile birlikte kullanıcılara, sesli mesajları hızlandırma özelliği sunulacak.

Yalnızca normal olarak dinlenebilen sesli mesajlar artık 1.5x, 2x hızlarında dinlenebilecek. İlk olarak Android kullanıcılarına sunulması beklenen özellik daha sonra da iOS kullanıcılarına sunulacak. Güncellemenin birkaç ay içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir