Wayfair skandalının detayları! Çocuk ticareti

 Wayfair skandalının detayları! Çocuk ticareti

Wayfair skandalının detayları! Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Wayfair adlı sitede çok yüksek fiyatlara satılan eşyalarla beraber çocuk ticareti iddiaları ortaya bomba gibi düştü. Ürünlerin isimleri kaçırılan çocuklarla birebir olması bu iddiayı dahada güçlenirdi.

Wayfair Skandalının Detayları! Fotoğraflarla

Aynı ürün isimsiz halde satıldığında uygunken kaçırılan çocukların isimleri bulununca 100 binlerce dolara çıkabiliyor. Bu bilgiler bir çok kişi tarafından araştırılmaya başlayınca kaçırılan onlarca çocuğun isimleri pahalı fiyatlı eşyaların satışında geçiyordu.

İlk açıklamada ise bu fiyatların normal olduğunu açıklayan firma daha sonra sistemde hata olduğunu ve bu satışları kaldıracaklarını söyledi. Daha sonra arama kısmına kaçırılan çocuk isimleri yazınca yine bu tarz ürünler listelendi. Bunun ardından insanlar bu iddiayı daha güçlü hale getirdi.

Bu görsel tamamen gündemi sarstı. Bu görselde kaybolan oyuncu Naya Rivera ve onunla alakalı önemli bilgiler verildi. Bu bilgiler ismi, doğum tarihi, kaybolduğu yer ve bu kaybolduğu yerin metre karesi yazıyordu.

Bu görselde ise yüksek fiyatlı ürünün kodunu Yandex’te aratınca satılacak olan çocuğun temsili görüntülerinin yüklendiği gözüküyor. Bu bilgi ise her şeyi dahada inanılır hale getiriyor.

Bu güçlü iddialar ardından çok fazla kullanıcı bu tarz siteleri araştırdı. Araştırma yapan kullanıcılar bir site daha öne sürdü adı Etsy. Basit isimler ve gizli kodlar bulunan bu tablolarda çocuk ticareti yapıldığı iddia edildi.

Bu kara kelem tablosu çok yüksek bir fiyata satılıyor. İlk bakışta bir şeyler fark edilmiyor olsa da dikkatli bakınca içerisinde gizli sembollerin olduğu gözüküyor.

Kara kalem görselinde bulunan sembol, FBI tarafından 2007 yılında yayınlanan pedofili insanların kullandığı semboller adlı yazıda gözüküyor. Bu sembolün “Erkek çocuk sever” anlamına geldiği belirtiliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir