Walmart kripto para, NFT ve Metaverse için kolları sıvadı!

Walmart kripto para

Walmart kripto para, NFT ve Metaverse için kolları sıvadı!

ABONE OL 

ABD merkezli mağaza zinciri Walmart, kripto para konusunda oldukça iddialı bir adım atmaya hazırlanıyor. Şirket tarafından yayınlanan raporlara göre kripto para, NFT ve Metaverse için kollar sıvandı.

Walmart Kripto Para, NFT ve Metaverse Adımı Atıyor

Ünlü market zinciri Walmart‘ın geçtiğimiz aralık ayında 7 lisans başvurusu yaptığı ortaya çıktı. Bu başvuruda kripto para, NFT ve Metaverse başvuruları da yer alıyor. Bu da şirketin şu an kripto para furyalarını yakından takip ettiğini gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda Walmart ve Litecoin şirketlerinin anlaştığı, Walmart mağazalarında Litecoin ATM‘leri yerleştirileceği iddia edilmiş ancak bu iddia Walmart tarafından yalanlanmıştı.

Walmart kripto para, NFT ve Metaverse için kolları sıvadı!

Walmart avukatı Josh Gerben başvurular için şu açıklamaları yaptı:

Birden fazla başvuru var ve bu başvurular perde arkasında kripto para birimini nasıl ele alacakları, Metaverse ve yaklaşan sanal dünyayı nasıl ele alacakları konusunda çok fazla planlama olduğunu gösteriyor.”

ABD Kongresi Kripto Para Madenciliği için Toplantı Kararı Açıkladı

ABD Kongresi kripto para madenciliğiyle ilgili kararını açıkladı ve toplantı yapılacağını duyurdu. 20 Ocak tarihinde ”Kripto paraları temizlemek: Blok zincirlerinin enerjiye etkisi” isimli bir toplantı yapılacağı açıklandı.

Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminin üretim aşaması olan madenciliğin yoğun enerji harcaması, devletlerin bu konuya eğilmelerine sebep oldu. ABD Kongresi de bu konuya tepkisiz kalmayarak çalışmaları sürdürdü ve bugün Kongre’den toplantı kararı çıktı.

Kripto para madenciliği, enerjiye bağımlılığı ve yoğun enerji tüketimi sebebiyle tepkiye maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde bu sebepten dolayı İran, Bitcoin madenciliğinin yapılmasını kısıtlamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.