Vivo kullanıcı arayüzünün ismini değiştiriyor: Origin OS

 Vivo kullanıcı arayüzünün ismini değiştiriyor: Origin OS

Oppo‘nun alt markası olarak yola çıkan Vivo son dönemlerde hızlı bir çıkış yakaladı. Korona virüsü sebebiyle tüm akıllı telefon üreticileri gibi sorun yaşayan Çinli teknoloji şirketi her şeye rağmen çalışmalarını sürdürüyor. Vivo son olarak kullanıcı arayüzünün ismini değiştirdiğini duyurdu.

Funtouch Origin OS’a Dönüştü

Akıllı telefon üreticileri artık işletim sisteminin yanında kullanıcı arayüzü sunarak kullanıcılarının daha özgür ve daha verimli bir akıllı telefon deneyimi yaşamasını istiyor. Apple dışında neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri işletim sisteminin yanında bir de kullanıcı arayüzünü sunmaya başladı. Vivo‘da kullanıcılarına Funtouch isimli kullanıcı arayüzünü sunuyordu. Ancak alınan bir karar ile şirket kullanıcı arayüzü yazılımının ismi Origin OS‘a çevirdi.

Yalnızca isim olarak değil içerik olarak da değişeceği duyurulan kullanıcı arayüzünün belki de bir işletim sistemini de dönüştürebileceği de gelen iddialar arasında yer alıyor. Bazı iddialara göre ise Origin OS, Android akıllı telefonlarında yer alan en iyi kullanıcı arayüzü olacak.

Origin OS kullanıcı arayüzünün aralık ayında duyurulması beklenen Vivo X60 modeliyle birlikte karşımıza çıkması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir