• 1 Haziran 2020

Visa dijital para birimi geliştirmeye başladı

 Visa dijital para birimi geliştirmeye başladı

Dünyaca ünlü ödeme şirketi Visa, dijital bir para birimi geliştirmek için patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Ortaya çıkan patente göre kripto paraların avantajları ile devletlerin ulusal paralarının faydalarının birleştirilerek güçlü bir sistem ortaya çıkarmak isteniyor.

Visa Dijital Para Birimi Ethereum Ağını Kullanabilir

Visa geliştirmek istediği dijital para birimi için Ethereum‘un bir rol model olabileceği iddia ediliyor. Rol model olmaktan öte olarak Ethereum’un Blockchain ağının kullanılma ihtimali olduğu da konuşuluyor. Bunun yanı sıra Visa CEO’su Alfred Kelly, geliştirilmek istene dijital para biriminin ödeme yöntemi olma potansiyelinin yüksek olduğunu belirtti.

Visa daha önceden de Facebook‘un kripto parası Libra‘nın yatırımcıları arasında yer alıyordu. Ancak daha sonra Libra projesinin yoğun eleştirilere maruz kalmasıyla birlikte projeden ayrıldığını açıklamıştı.

Libra’dan ayrıldıktan sonra Fold isimli kripto para şirketiyle anlaşan Visa, belirli şartlarda gerçekleştirilen alışverişlerde Bitcoin kazanmalarını sağlayacak bir hizmet oluşturmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir