Venezuela kripto para madenciliğini yasallaştırdı

 Venezuela kripto para madenciliğini yasallaştırdı

Kripto paraların kullanımı konusunda öncü ülkeler arasında yer alan Venezuela aldığı kararla kripto para madenciliğini yasallaştırdı. Bitcoin ve diğer kripto paraların madencilik faaliyetleri için yasal çerçeve oluşturulmuş oldu.

Venezuela Kripto Para Madenciliği Konusunda Ciddi Adımlar Atıyor

Venezuela hükümeti, kripto para üretmek için gereken donanımın, donanımı üreten üreticilerinin, kripto para üretimi gerçekleştiren kuruluşların ve kripto para donanımlarını ithal eden kişi veya kurumların denetime tabii olacağı çıkan yasayla kesinleştirmiş oldu.

Venezuela Kripto Para Madenciliği

Madencilik faaliyetlerini sürdürmek isteyen girişimcilerin Venezuela Ulusal Kripto Varlıklar ve İlgili Hareketler Denetim Bürosu (SUNACRIP)’ndan lisans alması gerekiyor. Lisans alan girişimciler sürekli olarak denetimlere tabii olacak.

Venezuela Ulusal Kripto Varlıklar ve İlgili Hareketler Denetim Bürosu (SUNACRIP) tabii olunması gereken kuralları net bir şekilde açıklamadı ancak tüm kripto para madencilerinin tek bir merkezden kontrol edileceği belirtildi. Kripto para madencilerinin ne kadar ödeme yapacakları ise henüz açıklanmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir