Uygulama Takip Şeffaflığı her iPhone ve iPad’e gönderildi

Uygulama Takip Şeffaflığı

Uygulama Takip Şeffaflığı her iPhone ve iPad’e gönderildi

ABONE OL 

Apple, iOS 14.5 güncellemesi ile birlikte kullanıcılarına Uygulama Takip Şeffaflığı özelliği göndermişti. Her iPhone ve iPad modelinde kullanılmayan Uygulama Takip Şeffaflığı özelliği bugünden itibaren tüm modellere gönderildi.

Uygulama Takip Şeffaflığı Sunuldu

Akıllı telefonlara indirilen uygulamaların kullanıcıların verilerini kullanmak için izin istediklerini biliyoruz. O izni verdikten sonra uygulamaları akıllı telefonlarımıza indirebiliyoruz. Apple bu konuda oldukça önemli bir işe imza attı. Akıllı telefon sahiplerinin istedikleri uygulamalarla verilerini paylaşabileceği Uygulama Takip Şeffaflığı özelliği iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 güncellemesi ile tüm kullanıcılara sunuldu.

iPhone ve iPad kullanıcıları uygulamalara giriş yaparken artık Uygulama Takip Şeffaflığı özelliği için ”İzin ver” ve ”İzin verme” butonları ile karşılaşacak. Ancak bu özelliğin AyarlarGizlilikTakip Etme adımlarını izleyip bu özelliği aktifleştirmeleri gerekiyor.

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.