USB-C girişli iPhone rekor fiyata satıldı!

USB-C girişli iPhone

USB-C girişli iPhone rekor fiyata satıldı!

ABONE OL 

Bilindiği gibi iPhone modellerinde Lightning portu bulunuyor. Diğer akıllı telefon üreticisi şirketlerin çoğu USB-C girişine geçiş yaparken Apple hala geçmiyor. Ken Pillonel, iPhone X modelindeki Lightning portu yerine USB-C portu yerleştirdi ve rekora fiyata sattı.

USB-C Girişli iPhone Satıldı

Apple, baskılara rağmen USB-C portunu kullanmamakta ısrarcı. Apple bu ısrarını sürdürürken robotik öğrencisi Ken Pillonel, iPhone X modelindeki Lightning portunu yerine USB-C portu ekledi ve satışa sundu. eBay platformunda açık arttırma usulü satışa sunulan USB-C portuna sahip iPhone X modeli 86 bin 1 dolar fiyatıyla alıcı buldu.

iPhone 13 Üretimindeki Sorunlar Devam Ediyor

Apple, yarı iletken çip kıtlığının etkilerini yaşamaya devam ediyor. Digitimes kaynaklarına göre şirketin iPhone 13 serisi üretimi de bu kıtlık sebebiyle bir hayli yavaş ilerliyor. Bu da geliri doğrudan etkiliyor. Her ne kadar dünya devi olmasının avantajlarını kullansa da şirket çip sorununu tamamen çözmüş değil.

Apple, TSMC ile anlaşmış ve nakit varlıklarını kullanarak öncelik sağlamıştı. Bu sayede iPhone 13 serisinin ilk üretim aşaması sorunsuz bir şekilde atlatılmıştı. Ancak dünya genelinde hala ciddi bir sorun olan yarı iletken çip krizine diğer şirketler gibi Apple da çözüm aramaya çalışıyor. Bu sebepten dolayı üretimin kısıtlı bir şekilde devam edeceği iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir