Hangi Sosyal Medya Uygulamaları Ülkemize Temsilci Atadı? (VİDEO)

Ülkemize Temsilci

Hangi Sosyal Medya Uygulamaları Ülkemize Temsilci Atadı? (VİDEO)

ABONE OL 

Sosyal Medya Yasası çerçevesinde hangi sosyal medya uygulamalarının temsilcilik açtığını ve hangi uygulamaların ceza aldığını sizler için anlattık.

Ülkemize Temsilci Atayan Sosyal Medya Uygulamaları

ÜLKEMİZDE FAALİYET GÖSTEREN SOSYAL MEDYA AĞLARININ;

  • Öncelikle 1 milyondan fazla kullanıcı olan sosyal medya uygulamaları, sosyal ağ sağlayıcıları olarak kabul edilecek.
  • Yasada belirtilmiş olan suç niteliğindeki bir içerik sosyal ağ sağlayıcısı tarafından kaldırılacak eğer kaldırılmazsa içerik engellenecek.
  • Belirtilen sorumlulukları yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcılarına 10 bin TL ile 10 milyon TL arasında bir yaptırım uygulanacak.
  • Sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye’de en az 1 Türkiye temsilcisi olacak ve bu kişi herkes tarafından görünecek ve BTK’ya bildirilecek. Eğer bu temsilci şirket değil bir kişi ise Türk vatandaşı olmak zorunluluğu bulunuyor.
  • 30 gün içerisinde Türkiye temsilcisi belirleyip BTK’ya bildirmeyen sosyal ağ sağlayıcılarına 10 milyon TL ceza verilecek. Sosyal ağ sağlayıcısı hala temsilciyi belirlemediyse 30 milyon TL değerinde bir ceza daha verilecek. Temsilci sorumluluğunu yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcılarına 3 aylık reklam durdurma cezası verilecek. Hala temsilci belirlenmediyse bant aralığı %50 oranında daraltılacak. Son olarak yine temsilci belirlenmediyse %90 oranında bant daraltma uygulanacak.
  • Sosyal ağ sağlayıcılarına ulaşmak isteyen Türkiye vatandaşlarına 48 saat içerisinde cevap vermek zorunda olan sosyal ağ sağlayıcısı, şikayeti reddediyorsa detaylı bir açıklama yapması gerekecek.

YouTube kanalımızda sizler için gündeme yönelik videolar üretmeye devam ediyoruz. Bu videomuzda Sosyal Medya Yasası çerçevesinde hangi sosyal medya uygulamaların ülkemizde ofis açtığını ve yasaların sosyal medya uygulamasında istedikleri şartları anlattık.

Detayları bir video hazırlayarak sizlere anlattık. Kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın.

IBAN’sız Para Gönderme Sistemi Fast Nedir? Nasıl Çalışır? (VİDEO)

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir