Ukrayna NFT müzesi açtı!

Ukrayna NFT müzesi

Ukrayna NFT müzesi açtı!

ABONE OL 

Rusya ile Ukrayna savaşı sürerken Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından NFT müzesi başlatıldı. Müze savaş konseptli olarak açıldı.

Ukrayna NFT Müzesi Açıldı

Ukrayna, Rusya’nın saldırıları sürerken savaş konsepti bir NFT müzesi oluşturdu. Fiziksel olmayan bu müze bir internet sitesi olarak hizmet verecek. Bu müzede satışa sunulan NFT’lerin gelirleri de yine Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı‘na aktarılacağı açıklandı.

Oluşturulan bu Ukrayna NFT müzesindeki NFT’ler Ethereum ve Polygon ağı üzerinde faaliyet gösterecek. Bu müzede dünyanın her yerinden NFT sanatçılarının eserleri yer alacak.

Ukrayna Bayrağı NFT Olarak Satıldı

UkraineDAO, Ukrayna’ya maddi destek sağlamak amacıyla kripto para faaliyetlerinde bulunuyor. Bu faaliyetlere son olarak bir NFT eklendi. UkraineDAO, Ukrayna bayrağını NFT’ye dönüştürdü ve 2.258 Ethereum (yaklaşık 6.79 milyon dolar) karşılığında sattı. Elde edilecek gelir ise Ukrayna için kullanılacak.

Coinbase Rusya’daki Kullanıcıları Engellemeye Başladı

Coinbase, Ukrayna’dan gelen ‘Rusya’ya hizmet vermeyin‘ talebini reddetmişti. Ardından ABD hükümeti isterse Rusya’daki kullanıcılara olan hizmetin sonlandırılabileceği istenmişti. Bugün gelen açıklama ile birlikte Coinbase’in 25 binden fazla Rus kullanıcının hesabını engellediğini ifade edildi.

Coinbase bu hesapları da ABD hükümetiyle paylaştı.

NFT Nedir? Neden Bu Kadar Pahalı? videomuza izlemek için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir