Ukrayna kripto para alımlarını durdurdu!

Ukrayna bayrağı NFT

Ukrayna kripto para alımlarını durdurdu!

ABONE OL 

Ukrayna Merkez Bankası, yaptığı açıklama ile sermaye çıkışlarını azaltmak için yerel para birimi ile kripto para alımlarını yasakladı.

Ukrayna Kripto Para Alımlarını Kısıtladı

Ukrayna, Rusya ile süren savaşın etkilerini yaşamaya devam ederken kritik bir karar aldı. Ukrayna Merkez Bankası yaptığı açıklamada 100 bin Ukrayna Grivnası (3.400 dolar) değerinde kripto para alımına müsaade etti. Bir diğer değişle 3.400 doların üzerindeki varlıklarla kripto para alımı yasaklandı.

Bu kararın alınmasında etkili rol oynayan konuların başında ”verimsiz sermaye çıkışını önlemek” adımı geliyor. Yerli para biriminin değerini korumak adına bu hamlenin yapıldığı anlaşılıyor.

Ukrayna dijital para
Ukrayna kripto para alımlarını durdurdu!

Ukrayna NFT Müzesi Açıldı

Ukrayna, Rusya’nın saldırıları sürerken savaş konsepti bir NFT müzesi oluşturmuştu. Fiziksel olmayan bu müze bir internet sitesi olarak hizmet verecek. Bu müzede satışa sunulan NFT’lerin gelirleri de yine Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı‘na aktarılacağı açıklandı.

Oluşturulan bu Ukrayna NFT müzesindeki NFT’ler Ethereum ve Polygon ağı üzerinde faaliyet gösterecek. Bu müzede dünyanın her yerinden NFT sanatçılarının eserleri yer alacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.