Üçüncü çeyrekteki akıllı telefon satış raporu yayınlandı

akıllı telefon satış raporu

Üçüncü çeyrekteki akıllı telefon satış raporu yayınlandı

ABONE OL 

Akıllı telefon üreticileri her ne kadar Korona virüsünden yılın ilk ve ikinci çeyreğinde ciddi oranda etkilense de üçüncü çeyrekte işler yoluna girmiş gibi görünüyor. Üçüncü çeyrekteki akıllı telefon satış raporu yayınlandı. Üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre daha fazla satış yapan şirket ise Xiaomi oldu!

Lider Samsung

Canalys verilerine göre 2020 yılının üçüncü çeyreğinde Xiaomi en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi oldu. Yılın başlarında en büyük akıllı telefon üreticisi koltuğuna oturan Huawei kısa bir süre sonra koltuğu eski sahibi Samsung‘a devretti.

Üçüncü çeyrekteki akıllı telefon satış raporu

Xiaomi Üçüncü Çeyrek Raporlarında İlk Üçte!

Xiaomi 10 yıldır faaliyet göstermesine rağmen büyük bir çıkış yakalayan şirketler arasında yer alıyor. Ürettiği akıllı telefon modelleriyle dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri listesine giriş yapan Xiaomi, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi oldu. Geçen yılın aynı dönemine göre 15 milyon adet daha fazla akıllı telefon satan Çinli teknoloji devi giderek büyümeye devam ediyor.

Apple Dördüncü Çeyrek Raporlarını Bekliyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, üçüncü çeyrek akıllı telefon satış raporunda dördüncü sırada yer alıyor. iPhone 12 serisinin teslimatlarına henüz yeni başlayan Apple‘ın dördüncü çeyrek raporlarında satış oranlarını arttırması bekleniyor.

Realme 5G’de Birinci Sırada!

Çinli teknoloji şirketleri arasında Realme‘de kısa sürede büyük yol kat eden şirketler arasında yer alıyor. Ürettiği uygun fiyatlı 5G destekli akıllı telefonlar sayesinde 9 ay gibi kısa bir sürede 50 milyon adet 5G destekli akıllı telefon satarak büyük bir başarı elde etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.