Uçabilen robot Leo görücüye çıktı

Uçabilen robot Leo görücüye çıktı

Uçabilen robot Leo görücüye çıktı

ABONE OL 

Teknolojinin zirvesi Amerika Birleşik Devletleri‘nde karmaşık hareketleri rahat bir şekilde yapmasıyla öne çıkan ve özel bir tasarımla uçabilen robot Leo tanıtıldı.

Uçabilen Robot Leo

Bir robot düşünün ki istese sizlere cambazlık gösterisi yapabilir. Evet robotlar gerçekten de gelecekte dünyayı işgal edebilir, Leo gibi projeler de buna ışık tutacak nitelikte çünkü insanların çoğunun dahi yapamadığı şeyleri yapabiliyor ve geliştirilmiş yapay zeka sayesinde bunu sadece kodlamalar ve yazılımla değil, zekasıyla yapabiliyor.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen Leo kısa adıyla bilinen Leonardo, sadece 75 cm boyunda, dört pervaneli bir motora sahip ve çok eklemli bacakları bulunuyor. Engebeli arazilerde rahatlıkla yürüyebilen Leo, ip cambazlığı yapabiliyor, kaykay binerken engellere çarpmıyor ve pervaneleriyle drone edasıyla uçabiliyor.

Uçabilen, kaykay binebilen ve ip üstünde yürüyebilen Leo

Şimdiye kadar görülen robotlar arasında en dengelisi olarak ortaya çıkan robot için projenin içindeki mühendisler “Leonardo gibi robotlar, zorlu arazilerde ve engebeli yollarda rahatlıkla hareket edebildiği için uzay araştırmalarında kullanılacağını düşünüyoruz. Ancak bundan sonra robotlar günlük yaşamımızda da fazlasıyla yer alacak, onları paket teslimi veya rutin ev işlerine yardım ederken görmek sürpriz olmaz.” açıklamasını yaptı.

Leo ayrıca yüksek enerji tüketen büyük pillere ihtiyaç duymuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.