Twitter video oynatmayı geliştiriyor! İşte yeni özellik

Twitter video oynatmayı geliştiriyor

Twitter video oynatmayı geliştiriyor! İşte yeni özellik

ABONE OL 

Sosyal medya platformu Twitter, platform içerisinde önemli değişiklikler yapmaya devam ediyor, en son disslike butonu test eden ve beğenilmeyen yanıtları aşağı kısımlara taşımaya olanak sağlayacak olan Twitter videolar için de yeni bir özellik test etmeye başladı.

Twitter Video Oynatmayı Geliştiriyor!

Mikro blog platformu Twitter, önce makale özelliği ile karakter sınırı olmadan yazma imkanını ardından da beğenilmeyen ya da alakasız olan tweet yanıtlarını disslike butonu ile göstermeme özelliğinden sonra şimdi de videolarla ilgili önemli bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

Yeni özelliğe göre Twitter üzerinden izlediğimiz videoları YouTube’da olduğu gibi hızlandırıp yavaşlatabileceğiz. Özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda henüz net bir bilgi olmasa da verimli bir özellik olacağını söylememiz mümkün. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Twitter video oynatmayı geliştiriyor
Twitter Video Oynatmayı Geliştiriyor

Twitter Dislike Düğmesini Yaymaya Hazırlanıyor

“Alakalı bulmadığınız yanıt türleri hakkında çok şey öğrendik ve bu testi genişletiyoruz –– daha fazla kişi web’de ve yakında iOS ve Android’de yanıtları eksi oy kullanma seçeneğine sahip olacaksınız. Olumsuz oylar herkese açık değildir, ancak insanların görmek istediği içerik hakkında bizi bilgilendirmeye yardımcı olurlar.”

Bahsedilen özellikle tweet yanıtlarının atılan tweetle alakalı olup olmadığı tespit edilecek ve alakasız tweetler dislike edilerek aşağılara indirilecek. Kullanıcılar için iyi bir haber daha bulunuyor, o haber de dislike atan kullanıcının kim olduğu görünmeyecek. Yani istediğimiz tweeti gizli bir şekilde dislike butonuyla aşağılara atabiliriz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.