Twitter reklam yasağı başladı!

 Twitter reklam yasağı başladı!

Twitter reklam yasağı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu‘nun açıklaması ile başladı. Twitter İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun tweet’ini kuralları ihlal ettiği notunu eklemişti.

Twitter Reklam Yasağı Bugün Başladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün yaptığı açıklamada Twitter’ın reklam yasağının başladığını ve ardından bant daraltma cezasının gelebileceğini ifade etti. Adil Karaismailoğlu açıklamalarına şöyle devam etti:

”Biz bir temsilci ve muhatap istiyorduk. Uygunsuz ve kişilik haklarına saldıran mesajların önlenmesine yönelik, ülke güvenliğiyle ilgili bir konuydu. Siber güvenlik de bunun bir parçası. Süreç devam ediyor. Yaptığımız çok doğru bir iş. Avrupa ve başka ülkeler de bizimle birlikte aynı senaryoları uygulamaya başladı. Konunun önemini anladılar. Twitter’ın kendi bileceği bir iş.”

Twitter güncellendi! İşte yenilikler
Twitter reklam yasağı başladı!

Adil Karaismailoğlu, Twitter’ın Süleyman Soylu‘nun tweet’ine kuralları ihlal ettiği notunu eklemesi üzerine şu ifadeleri kullandı.

 ”Tamamen yanlış. Onlar kim oluyor, İçişleri Bakanı’nın tweet’ini engelleyecek cesareti nerede buluyorlar? Ülkenin güvenliğinden sorumlu olan bir görevli.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir