Twitter mesajları uçtan uça şifreleme sistemine geçecek!

Twitter mesajları uçtan uça şifreleme

Twitter mesajları uçtan uça şifreleme sistemine geçecek!

ABONE OL 

Twitter, platform içerisinde değişiklik yapmaya devam ediyor. İlk olarak mavi tik rozetini ücretli bir şekilde satmaya başlayan Twitter, şimdi de mesajların güvenliğini arttırmak için kolları sıvadı.

Twitter Mesajları Uçtan Uça Şifrelemeye Geçecek

Elon Musk‘ın Twitter’ı almasıyla birlikte Twitter’daki gelişmeler kaldığı yerden devam ediyor. Mesajlar konusunda çalışmalarını sürdüren Twitter, mesajları tıpkı WhatsApp’taki gibi uçtan uça şifreleme yöntemini kullanmaya başlayacak.

Daha önce de gizlilik esaslı ‘Gizli Konuşmalar’ başlıklı bir sekme açan Twitter, bu özelliği sürdüremedi. Şimdi ise yapılan çalışma ile uçtan uça şifreleme yöntemine yakında aktif hale getirilmesi bekleniyor. Ancak bunun da 8 dolar ücretli olan ve mavi tikin içinde bulunduğu Twitter Blue aboneliği ile sunulabileceği iddia ediliyor.

Twitter Blue
Twitter mesajları uçtan uça şifreleme sistemine geçecek!

Twitter ‘Resmi’ Rozeti Aktif!

Twitter, Elon Musk ile birlikte yeni adımlar atmaya başladı. Mavi tiki 8 dolar karşılığında satışa sunan Twitter, mavi tikin yanı sıra daha önceden hesabını doğrulamış profillere ‘Resmi‘ rozetini de ekledi.

Twitter Kripto Para Cüzdan Projesini Askıya Aldı

Dogecoin, özellikle Elon Musk’ın açıklamalarına hızlıca tepki veriyor ve birçok analist bunu manipülasyon olarak değerlendiriyor. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, üzerinde Twitter tişörtü olan köpek fotoğrafı paylaşmış ve Dogecoin fiyatı artmıştı.

Yakın zamanda ise Twitter açıklaması sebebiyle Dogecoin fiyatında düşüş yaşandı. Twitter kripto para cüzdan projesinin durdurulduğunu açıkladı. Bu açıklamanın ardından Dogecoin fiyatı yüzde 10‘luk bir düşüş yaşadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir