Twitter Korona dolayısıyla ettiği zararı açıkladı

Twitter Korona dolayısıyla ettiği zararı açıkladı

ABONE OL 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında olan Twitter, 2020 yılının ilk çeyreğinde beklentilerden fazla kâr elde edildiğini ancak giderlerle hesaplandığında zarar ettiği açıklandı. Korona virüsünün yaygınlaşması ile reklam verenlerin normal bir zamandaki gibi harcama yapmamasının bu zarara sebep olduğu açıklandı.

Twitter Korona Virüsünden Olumsuz Etkilenenler Arasında Yerini Aldı

Twitter, 2019 yılının son çeyreğinde aylık ortalama 152 milyon kullanıcıya sahipti. 2020 yılının ilk çeyreğinde aylık ortalama kullanıcı sayısı 166 milyon kullanıcıya ulaştı. Ancak kullanıcı sayısının artması gelirde de aynı şekilde artışa sebep olmadı.

Korona virüsünün yayılmasının ardından dünya üzerindeki tüm şirketler reklam harcamalarını kısmak zorunda kaldı. Bu sebepten dolayı reklam gelirleri ile ayakta duran şirketler bir hayli olumsuz etkilendi. Twitter Korona virüsünden etkilenen şirketler arasında yerini aldı.

Twitter 2020 yılının ilk çeyreğinde 808 milyon dolar gelir elde etti. 2020 yılında tahmin edilen gelir 773 milyon dolardı. Tahminlerin üzerine çıkan Twitter, 816 milyon dolar zarar açıkladı ve totalde 8 milyon dolar zarar açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.