Twitter karakter sınırını 4.000’e yükseltiyor!

Twitter karakter sınırı

Twitter karakter sınırını 4.000’e yükseltiyor!

ABONE OL 

Elon Musk, Twitter’da devrimsel hareketler yapmaya devam ediyor. Tweet paylaşırken bulunan 280 harflik sınır 4.000’e yükseltiyor.

Twitter Karakter Sınırına Onay Çıktı

Elon Musk, 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın almış ve şirkette birçok değişiklik yapmıştı. Bu değişikliklere şimdi yenisi ekleniyor. Tweet paylaşırken 280 harflik bir sınır bulunuyordu. Elon Musk yaptığı açıklamada bu sınırın 4.000’e yükseltileceğini açıkladı.

Tweet karakter sınırı 2017 yılına kadar 140‘dı. 2017 yılında bu sınır 280 harfe yükseltilmişti.

Twitter karakter sınırını 4.000’e yükseltiyor!

Twitter Blue Ücretinde Artış!

Twitter, kullanıcılarına mavi tik rozetini sunan Twitter Blue abonelik sistemini duyurmuştu. 8 dolarlık ücretiyle duyurulan ve bir hayli ses getiren Twitter Blue ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre Twitter Blue üyeliği Twitter’ın internet sitesinden başlatılırsa 8 dolar, iPhone kullanan kullanıcıların uygulamadan başlatılırsa 11 dolar olacağı belirtildi.

Bilindiği gibi Apple, uygulama içi satın almalardan yüzde 30’luk bir komisyon geliri elde ediyor. Bu komisyonu da kullanıcılara yansıtan Twitter, web sitesi üzerinden başlatılacak aboneliklerde fiyatın 8 dolar olacağını da belirtti.

Twitter ile Apple Arasındaki Sorunlar Nihayet Çözüldü

Twitter’ı satın alan Elon Musk, yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bu açıklamalarında Twitter’ın App Store’dan kaldırılmak istendiğini belirten Musk, ayrıca Apple’ın Twitter’da reklam vermeyi de durdurduğunu açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Apple Park‘a ziyarete giden Musk, kendisinin güzel bir şekilde ağırlandığını belirterek Apple CEO’su Tim Cook ile görüştüğünü açıkladı. Bu görüşme sonrasında App Store konusundaki yanlış anlaşılmaların çözüldüğü ve Apple’ın yeniden Twitter’da reklam vermeye devam edeceği de yine Musk tarafından açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir