Twitter güncellendi! İşte yenilikler

 Twitter güncellendi! İşte yenilikler

Geçtiğimiz günlerde Fleets özelliğiyle dikkat çeken Twitter, yeni bir güncelleme alarak veri tasarrufu, otomatik engelleme ve yeni beğenme tuşu değişiklikleri yaptı. İşte yeni özellikler:

Twitter’ın yenilikleri

Twitter, hikayeler özelliğinin ardından kaybettiği düşünülen kimyasını yeniden yakalamak adına yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bu özelliklerden ilki Otomatik Engelleme özelliği. Bu yeni özellikle Retweet gibi etkileşimlerle engelli hesaplarla karşılaşma olanağı tamamen ortadan kalkıyor.

twitter güncelleme, twitter yeni özellikler, twitter otomatik engelleme, twitter beğenme tuşu

Alessandro Paluzzi isimli bir mobil geliştirici tarafından ortaya çıkan diğer özelliklerden biri Veri Tasarrufu ile yüksek kaliteli fotoğraflar yerine ana akışa düşük kaliteli fotoğrafların yükleneceği, yüksek kaliteli fotoğrafların akışta görünüp görünmeyeceğini kullanıcının seçeceği belirtildi.

Ortaya çıkan diğer yenilik rt ve favori ikonu dışında yeni bir beğenme ikonu üzerine oldu. Favoriye benzer bir yenilik olan ikon Ouch olarak adlandırılıyor ve kullanıcıların daha fazla beğendiği tweetleri belirtmesini sağlıyor.

Özellikler şimdilik test aşamasında olsa da yakın bir zamanda hayatımıza dahil olacak gibi duruyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir