Twitter eskiden onaylanan hesapların mavi tik’ini kaldırıyor

Elon Musk Twitter mavi tik

Twitter eskiden onaylanan hesapların mavi tik’ini kaldırıyor

ABONE OL 

Twitter, Elon Musk’ın ardından mavi tik’i para ile satmaya başlamıştı. Bugün yapılan açıklama ile birlikte eskiden mavi tik almaya hak kazanmış onaylı hesapların mavi tik’leri kaldırılacak.

Twitter Eski Hesaplara da El Attı

Elon Musk, abonelik şeklinde mavi tik özelliğini kullanıma sunmuştu. Twitter Blue ismine sahip olan abonelik ayrıca daha az reklam gösterimi de olacağı duyurulmuştu. Ülkemizde de aktif olan Twitter Blue aboneliğinin ardından eski onaylı hesaplara da el atıldı.

Twitter, önceden kendisine başvuran ve belirli bir tanınırlığı olan isimlere mavi tik veriyordu. Şu an ki Twitter yönetimi tarafından yapılan açıklama ile bu şekilde mavi tik sahibi olmuş hesapların mavi tik’lerinin 1 Nisan’dan itibaren kaldırılacağı duyuruldu.

Twitter Blue Türkiye’de!

Türkiye’de bazı Twitter kullanıcılarına sunulan Blue özelliği tüm kullanıcılara sunuldu. Mavi tik başta olmak üzere birçok ayrıcalığı barındıran özelliğin fiyatı da duyuruldu.

Öncelikle fiyatın iki farklı olduğunu ve sebebini açıklamamız gerekiyor. Bilindiği gibi uygulama için satın alımlarda Google Play ve App Store, yüzde 30 oranında komisyon alıyor. Bu sebepten dolayı mobil uygulamalardan başlatılan Twitter Blue aboneliğinin ücreti daha yüksek olacak.

Tarayıcıdan başlatılan üyelik için aylık 150 TL, yıllık 1.569 TL ödenecek. Twitter uygulaması üzerinden başlatılan üyelikte aylık 209 TL, yıllık 2.199 TL ödenecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir