Twitter Blue ücreti Apple yüzünden artıyor!

Twitter Blue ücreti

Twitter Blue ücreti Apple yüzünden artıyor!

ABONE OL 

Elon Musk’ın Twitter’ı almasıyla birlikte kullanıma sunulan Twitter Blue isimli abonelik Apple sebebiyle fiyat artışına gitti. Normalde 8 dolar olan Twitter Blue ücreti iPhone üzerinden yapılan satın alımlarda 11 dolara yükseldi.

Twitter Blue Ücretinde Artış!

Twitter, kullanıcılarına mavi tik rozetini sunan Twitter Blue abonelik sistemini duyurmuştu. 8 dolarlık ücretiyle duyurulan ve bir hayli ses getiren Twitter Blue ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre Twitter Blue üyeliği Twitter’ın internet sitesinden başlatılırsa 8 dolar, iPhone kullanan kullanıcıların uygulamadan başlatılırsa 11 dolar olacağı belirtildi.

Bilindiği gibi Apple, uygulama içi satın almalardan yüzde 30’luk bir komisyon geliri elde ediyor. Bu komisyonu da kullanıcılara yansıtan Twitter, web sitesi üzerinden başlatılacak aboneliklerde fiyatın 8 dolar olacağını da belirtti.

Twitter Blue
Twitter Blue ücreti Apple yüzünden artıyor!

Twitter ile Apple Arasındaki Sorunlar Nihayet Çözüldü

Twitter’ı satın alan Elon Musk, yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bu açıklamalarında Twitter’ın App Store’dan kaldırılmak istendiğini belirten Musk, ayrıca Apple’ın Twitter’da reklam vermeyi de durdurduğunu açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Apple Park‘a ziyarete giden Musk, kendisinin güzel bir şekilde ağırlandığını belirterek Apple CEO’su Tim Cook ile görüştüğünü açıkladı. Bu görüşme sonrasında App Store konusundaki yanlış anlaşılmaların çözüldüğü ve Apple’ın yeniden Twitter’da reklam vermeye devam edeceği de yine Musk tarafından açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir