Twitter bir sayfadan yok olmayı test ediyor

Twitter bir sayfadan yok olmayı test ediyor

Twitter bir sayfadan yok olmayı test ediyor

ABONE OL 

Twitter, bir ileti dizisinin parçası olmak istemeyen kullanıcılar için bir kaçış yolu test ediyor. Geçtiğimiz günlerde Jane Manchun Wong’un attığı tweete göre artık bir Twitter mentionlaşmasından kullanıcı adı kaldırılabilir, mentionlar engellenebilir ve iletiden gelen bildirimler engellenebilir hale gelecek.

Twitter Bir Sayfadan Yok Olmayı Test Ediyor

Test edilen özellik, mentionlaştığınız bir tweet için bildirimleri kapatan “bu konuşmayı sessize al” özelliğinden daha farklı bir özellik. Yeni özellik direkt olarak sohbetten ayrılmak üzere geliştiriliyor. Attığınız tweeti isterseniz düz metin olarak gösterebilir isterseniz oradan gelen bildirimleri kapatabilir ya da yanıt vermeyi kapatabilirsiniz.

Özelliğin detayları henüz tam olarak ortaya çıkmadı, çıktıkça sizlerle paylaşacağız ancak şimdilik elde edilen bilgiler bunlar.

Twitter Bir Sayfadan Yok Olmayı Test Ediyor

Twitter Profil Etiketleme Özelliği Duyuruldu

Twitter, otomatik ve yapay zekaya bağlı hesapların yeni etiketi profillerine ekleme imkanına sahip olacağını açıkladı. Etiket, insanlara bot hesaplar hakkında ek bilgi vererek hangi hesapları takip edip hangileriyle etkileşim kuracaklarına ve hangi hesaplara güveneceklerine karar vermelerine yardımcı olacak.

Şirket, bu güncellemenin, insanların etkileşimde bulundukları hesaplar hakkında daha fazla bağlam istediğini tespit eden araştırmaların bir sonucu olarak geldiğini açıkladı. Twitter’dan yapılan açıklamada “Etiket, iyi botlara (yardımcı olacak bilgiler paylaşan, Twitter deneyimini geliştirmeyi amaçlayan) güveni arttırmanın ve takipçileriyle güven ve şeffaflık oluşturmanın yolunu sunmaya yardımcı olacak.” dedi.

Twitter, yararsız profillerin platformdan temizlenmesinin yollarını aradığını ve şirketin bunu yapmasına yardımcı olabilecek bir sürü iyi bot olduğunu söyledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.