Twitter beğenileri gizledi!

Twitter beğenileri gizledi

Twitter beğenileri gizledi!

ABONE OL 

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra ismi X‘e dönüşen Twitter, bu defa da beğenileri gizledi.

Twitter Beğenileri Gizledi!

Elon Musk tarafından satın alınarak ismi X’e dönüştürülen Twitter, birçok değişikliğe sahne oldu. Sık sık yeni kurallar ve özellikler sunulan platform son olarak beğenileri gizledi. Bu hamlesine sebebini ise gizliliği korumak olarak açıkladı.

Yapılan açıklamada ”Gizliliğinizi daha iyi korumak amacıyla herkes için Beğenileri gizli hâle getiriyoruz. Daha fazla gönderiyi beğenmek. ”Sana Özel” akışını iyileştirir.” ifadeleri kullanıldı.

X (Twitter) Yeni Bir Hamle Yapmıştı

Elon Musk, Twitter markasını X markasına dönüştürdü. Bu hamlesinin ardından birtakım değişiklikler yapmaya devam etmişti. Şimdi o yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Özellikle Facebook, Instagram ve Bluesky platformlarına gönderilen bağlantıları 5 saniye kadar yavaşlatan Musk, rakiplerine bu şekilde zarar vermeye çalışıyor.

Kullanıcı istatistiklerine göre yavaş açılan bağlantılarda hedef olan internet sitesi kullanıcı kaybetmekte. Bunun farkında olan Musk, böyle bir hamle yaparak rakip platformların kullanıcı sayısını ve dolaylı olarak da gelirlerini azaltmayı hedefliyor.

Facebook, Instagram ve Bluesky platformlarının dışında The New York Times ve Reuters gibi haber sitelerine de yönlendirme yapan bağlantıları yavaşlatmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir