Twitter 4.000 karakter sınırı için tarih verildi!

Twitter 4.000 karakter sınırı

Twitter 4.000 karakter sınırı için tarih verildi!

ABONE OL 

Elon Musk‘ın Twitter’ı satın almasının ardından açıklamalar Elon Musk tarafından yapılmaya başlanmıştı. Daha önce de 4.000 karakter sınırının geleceğini açıklayan Musk yeni bir açıklama daha yaptı ve tarih verdi.

Twitter 4.000 Karakter Sınırını Getiriyor

Elon Musk‘ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte Twitter’da değişiklik yaşanmaya başlanmıştı. Bu değişiklikler küçük gibi görünse de temel alışkanlıklar olduğu için dikkat çekmişti. Geçtiğimiz aralık ayında tweet karakter sınırının artırılacağını açıklayan Musk, 2 Şubat tarihinde bu özelliğin aktif olacağını duyurdu.

Paylaştığı tweet ile 2 Şubat tarihini işaret eden Musk, bu değişikliğin kullanıcı arayüzündeki revizyonun ilk kısmı olacağını da belirtti.

Twitter karakter sınırı
Twitter 4.000 karakter sınırı için tarih verildi!

Twitter Blue Ücretinde Artış!

Twitter, kullanıcılarına mavi tik rozetini sunan Twitter Blue abonelik sistemini duyurmuştu. 8 dolarlık ücretiyle duyurulan ve bir hayli ses getiren Twitter Blue ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre Twitter Blue üyeliği Twitter’ın internet sitesinden başlatılırsa 8 dolar, iPhone kullanan kullanıcıların uygulamadan başlatılırsa 11 dolar olacağı belirtildi.

Bilindiği gibi Apple, uygulama içi satın almalardan yüzde 30’luk bir komisyon geliri elde ediyor. Bu komisyonu da kullanıcılara yansıtan Twitter, web sitesi üzerinden başlatılacak aboneliklerde fiyatın 8 dolar olacağını da belirtti.

Twitter ile Apple Arasındaki Sorunlar Nihayet Çözüldü

Twitter’ı satın alan Elon Musk, yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bu açıklamalarında Twitter’ın App Store’dan kaldırılmak istendiğini belirten Musk, ayrıca Apple’ın Twitter’da reklam vermeyi de durdurduğunu açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Apple Park‘a ziyarete giden Musk, kendisinin güzel bir şekilde ağırlandığını belirterek Apple CEO’su Tim Cook ile görüştüğünü açıkladı. Bu görüşme sonrasında App Store konusundaki yanlış anlaşılmaların çözüldüğü ve Apple’ın yeniden Twitter’da reklam vermeye devam edeceği de yine Musk tarafından açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir