Twitch’e açılan ilginç dava

Twitch'e açılan ilginç dava

Twitch’e açılan ilginç dava

ABONE OL 

Dünyanın en önemli yayın platformlarından biri olan Twitch’e ilginç bir dava açıldı.

Her geçen gün yeni yayıncı ve izleyiciler çeken yayın platformu, kazandırdığı paralar ve yayıncı kadrosuyla dünyanın en büyüklerinden biri olarak anılıyor.

Popüler yayın platformu Twitch şimdi de ilginç bir dava ile gündeme geldi.

Twitch’e açılan ilginç dava

Erik Estavillo adında bir kullanıcı, platformdaki yayıncı kadınların fazla seksi olduğunu düşündüğü için platforma 25 milyon dolarlık dava açtı. Estavillo’nun şikayet ettiği yayıncılar arasında popüler yayıncılar Alinity, Pokimane, Pink_Sparkles ve QTCindrella gibi isimler de bulunuyor.

Dava 15 Haziran’da açıldı ve şu an ne durumda olduğu konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Estavillo daha önce de Nintendo, Sony, Blizzard ve Microsoft gibi kurumlara dava açmasıyla biliniyor. Estavillo şimdi açtığı davanın nedeni olarak rahatsızlıklarını ön plana çıkarıyor. Estavillo, Obsesif Kompulsif Bozukluk ve Crohn hastalıklarına sahip ve aynı zamanda cinsel ilişki bağımlılığı problemi yaşadığını belirtiyor.

Dava dosyasında belirtilene göre hastalıkları Estavillo’nun rahatsızlıkları nedeniyle internette çok fazla zaman geçirmesi gerektiği ancak yayın platformundaki kadın yayıncıların durumu daha kötüye götürdüğü belirtiliyor.

Estavillo’ya göre cinsel içeriğe maruz kalmadan Twitch kullanımı neredeyse imkansız hale gelmiş durumda.

Estavillo eğer davayı kazanırsa kazandığı 25 milyon doların Twitch aboneleri arasında dağıtılmasını, bir kısmının da mahkeme tarafından seçilen Covid-19 ve ırkçılığa karşı mücadele veren kurumlara dağıtılmasını istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.