Twitch yayıncıları için ücretsiz Soundtrack yayınlandı

 Twitch yayıncıları için ücretsiz Soundtrack yayınlandı

Son yılların popüler yayın ve oyun platformu Twitch, yayıncıları için ücretsiz müzik listesi yayınladı, ücretsiz Soundtrack by Twitch adını verdiği eklentiyle birlikte şirket, yayıncıların yayınlarına ya da videolarına telif sorunu yaşamadan müzik ekleyebilme olanağı sağlamış oldu.

Geçen yıldan bu yana geliştirme aşamasında olan yeni özellik için birçok müzik sağlayıcı şirket ve uygulamayla ortaklık kuruldu. Bunlar Soundcloud, Monstercat, Distrokid, cdbaby, Empire, Westwood Recordings, United Masters, Alpha Pup, Popgang, Text Me Records, Dim Mak, Create Music, Chillhop Music, Anjunabeats, Soundstripe, LabelWork, mxmtoon, Nuclear Blast, Season of Mist, Chilled Cow, Pure Noise Records, Symphonic, Blkbox ve Songtradr.

Twitch Yayıncıları İçin Ücretsiz Soundtrack Yayınlandı

Bazı yayınlarda yayıncılar tarafından çalınan müziklerde telif hakkı problemleri yaşandığı biliniyordu. Bunu bitirmek isteyen Twitch, 2015 yılında aktif hale getirdiği Twitch Müzik Kitaplığı’nı geçen yıl açıklama yapmadan ortadan kaldırmıştı. Aynı dönemde şimdi ortaya çıkan Soundtrack by Twitch için çalışmalar ve geliştirmeler başlamıştı.

Anlaşma şartları hakkında şimdilik hiçbir ayrıntı paylaşılmadı. Twitch, bazı müzik ortakları arasında popülerleşen ve ücretsiz olan müzikleri Spotify çalma listeleri olarak da paylaşıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir