Tweet düzenleme artık resmen kullanılabiliyor!

Tweet düzenleme

Tweet düzenleme artık resmen kullanılabiliyor!

ABONE OL 

Twitter’ın merakla beklenen özellikleri arasında tweet düzenleme özelliği de yer alıyor. Twitter Blue kullanıcılarına sunulan tweet düzenleme özelliği nihayet kullanılmaya başlandı.

Tweet Düzenleme Özelliği Kullanıma Sunuldu

Twitter’ın kullanıcılarına sunup sunmayacağı belli olmayan tweet düzenleme özelliği resmi olarak duyurulmuştu. Twitter Blue isimli abonelik sisteminin üyeleri tarafından kullanılacağı kararlaştırılan özellik nihayet kullanıma sunuldu.

Artık Twitter Blue üyeliği bulunan Twitter kullanıcıları paylaştıkları tweet’leri düzenleyebilecekler. Özellik ilk olarak Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda‘daki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Yakında ABD’deki kullanıcılara da sunulacağı özellikle belirtildi.

Ülkemizde ise bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Tweet düzenleme artık resmen kullanılabiliyor!

Twitter Ruh Hali Paylaşımını Başlatacak

Facebook’ta bir paylaşım yaparken paylaşıma bir ruh hali ekleyebiliyorduk. Benzer bir özellik Twitter platformu için hazırlanıyor. Yakın zamanda tüm kullanıcılar atacakları tweet’e bir ruh hali bekleyebilecekler.

Ruh hali özelliği dışında gelmesi beklenen özelliklerden biri de Twitter Circle özelliği. Bu özellik de Instagram’dan bildiğimiz Yakın Arkadaşlar özelliğinin Twitter versiyonu. 150 kişiye kadar ekleyebileceğimiz listeye özel tweet atabildiğimiz bir özellik olan Circle, yakın zamanda kullanıma sunulacak ve muhtemelen oldukça verimli bir özellik olacak.

Twitter Kimlik Doğrulama Uygulamasını Başlattı

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucu ve CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın almak istediğini ancak anonim hesap görmek istemediğini bu yüzden kimlik doğrulaması gerektiğini savunuyordu. Twitter belki de aradaki gerginliği azaltmak amacıyla telefon numarası ile kimlik doğrulama uygulaması başlattı.

Ayrıca Twitter kimlik doğrulaması dışında tweet görüntüleme sayısını göstermek için testlere başladı. Jane Manchun Wong, attığı tweetle şirketin bu özelliği test etmeye başladığını açıkladı.

Twitter, Tweet görüntüleme sayısını göstermeye çalışıyor. Yalnızca yazar tarafından mı yoksa herkes tarafından mı görüleceğinden belli değil.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir