Türkiye’nin ilk decacorn şirketi Trendyol oldu!

Decacorn Trendyol

Türkiye’nin ilk decacorn şirketi Trendyol oldu!

ABONE OL 

Türkiye’nin en büyük alışveriş platformlarından olan Trendyol, 16.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaşarak Türkiye’nin ilk decacorn şirketi oldu.

Trendyol Bir İlki Başardı, Decacorn Oldu!

Ülkemizde internetten alışveriş dendiğinde akıllara gelen şirketlerin başında yer alan Trendyol, faaliyet gösterdiği pazarda yüzde 27‘lik oranıyla en büyük alışveriş platformu olarak yer alıyor. Trendyol’un hemen ardından yüzde 17‘lik oranıyla Hepsiburada geliyor.

Trendyol resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile Türkiye’nin ilk decacorn şirketi olduğunu ilan etti. 16.5 milyar dolarlık değerleme ile decacorn oldu. Decacorn ise değeri 10 milyar doları aşan şirketler için kullanılıyor.

Türkiye’nin ilk decacorn şirketi Trendyol oldu!

Yapılan açıklama ise şöyle:

”Türkiye’nin ilk “decacorn”u olarak, ülkemizi global arenada temsil etmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu başarı için, bize gönülden bağlı 30 milyondan fazla müşterimize, yüzbinlerce satıcımıza ve ilk günden bu yana tutkuyla çalışan ekibimize yürekten teşekkürler!”

Hepsiburada Nasdaq Borsasında Halka Arz Edilmişti

Hepsiburada Nasdaq borsasında halka arz edildi. Ülkemizde bu alanda en büyük şirketlerden olan Hepsiburada, 12 dolarlık hisse başı fiyatıyla toplamda 738 milyon dolarlık büyüklüğe ulaşarak halka arz edilmiş oldu. Şirketin değerlemesi ise 3.9 milyar dolara ulaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Girişimcilik kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir