Türkiye’de telefon üretecek şirketlere Xiaomi de katıldı!

 Türkiye’de telefon üretecek şirketlere Xiaomi de katıldı!

Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, Türkiye’de Salcomp‘un Avcılar‘daki fabrikasında telefon üretmeye başlayacak. Türkiye’de son dönemde artan teknolojik ürün üretimi kervanına Xiaomi de katılıyor.

Xiaomi, Türkiye'de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor

Türkiye’de Telefon Üretecek Şirketlere Xiaomi De Katıldı

Oppo, Samsung ve Vivo şirketlerinin ardından fiyat/performans ürünleriyle dikkat çeken ve ülkemizde oldukça tutulan şirket de kervana katılarak Türkiye’de akıllı telefon üretmeye başlıyor. Tuzla’da Tadım Kuruyemiş fabrikasını kiralayan Oppo, Türkiye’ye 50 milyon dolarlık yatırım yapacak ve önümüzdeki ay telefon üretimine başlayacak. Vivo ve Samsung’dan ise henüz somut adımlar göremedik ancak Çinli teknoloji devi hızlı davrandı.

Şirketin üretim üssü olarak bilinen Salcomp, Avcılar’da Ambarlı Limanı’na yakın bir alanda fabrika kurduğu ve 2 bin kişilik bir tesis olduğu belirtildi. Bu da ülkemizde 2 bin kişiye istihdam sağlanacağı anlamına geliyor.

Firmanın Türkiye’de daha çok giriş seviyesi cihazlar üretim pazara daha uygun fiyata sürerek sürümden kazanmayı hedeflediği öğrenildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir