Türk Oyun Firması Peak Games 1.8 Milyar Dolara Satılıyor!

peak-games

Türk Oyun Firması Peak Games 1.8 Milyar Dolara Satılıyor!

ABONE OL 

Türkiye’nin en büyük mobil oyun firmalarından biri olan Peak Games‘in, Zynga tarafından 1.8 milyar dolara satın alınacağı iddia ediliyor.

Peak Games ile Zynga arasında anlaşma onaylanırsa Sidar Şahin Zynga firmasından 1.8 milyar dolar kazanacak. Aynı zamanda bu anlaşma Türkiye içinde ve internet alanında yapılan en büyük anlaşma olacak.

Peak Games’e Ne Olacak?

Zynga, Sidar Şahin’e ödemeyi yaparken 1.8 milyar doların bir kısmını nakit olarak verirken bir kısmını ise Zynga şirketinin hissesi ile ödeyecek. Zynga şirketi Peak Games’i aldıktan sonra oyun bu isim ile oyun geliştirmeye devam edecek.

bu anlaşmada en çok payı olan şirket Avrupa merkezli fon şirketi Earlybird olacak. Eğer Peak Games şirketi satılırsa bu satış sonucu elde edilen gelirin %43’ünü Earlybird alacak. Bu da ortalama olarak 780 milyon dolara bir miktar oluyor. Sirdar Şahin bu satıştan 384 milyon dolar, daha önce Peak Games’e yatırım yapan Hummingbird Ventures‘de 362 milyon dolar, Trendyol’un kurucuları olan Demet Mutlu 83 milyon dolar ve Evren Üçok‘da 139 milyon dolar alacak. Ayrıca Endevour‘un fonu ise 47 milyon dolar kazanacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir