Togg T10X mi? Tesla Model Y mi?

Togg T10X

Togg T10X mi? Tesla Model Y mi?

ABONE OL 

Yerli otomobil Togg T10X modeli yapılan çekilişle ilk 20 bin sahibini buldu. Tesla’nın da ülkemizde faaliyet göstermesiyle birlikte her iki elektrikli otomobil arasında yeni bir rekabet oluşmuş oldu. Elektrikli otomobil hayranları ise şimdiden T10X ve Model Y modellerini karşılaştırmaya başladı.

Togg T10X vs Tesla Model Y

Yerli otomobil girişimi Togg, T10X modelini satışa sundu. 29 Mart tarihinde düzenlenen çekilişle 20 bin kişiye ön satış hakkı tanınmıştı. Tesla da düzenlediği etkinlikle ülkemizdeki faaliyetlerini resmi bir şekilde sürdürmeye başladı.

İlk olarak ülkemizde Model Y isimli modeliyle asfalta inecek olan Tesla’nın en bilindik rakibi de yine Togg oldu.

Togg T10X ve Tesla Model Y modellerini şu şekilde karşılaştırmak mümkün:

  • Tesla Model Y‘nin giriş versiyon ve arkadaş itişli versiyonu 1.631.391 TL‘ye satışa sunuldu. Model Y, 430 KM menzil, 217 km/h maksimum hız ve 0’dan 100’e 6.9 saniyede çıkabiliyor.
  • Togg T10X modelinin V1 RWD Standart Menzil versiyonu 953 bin TL‘ye satışa sunulmuştu. Togg 10X V1 RWD Standart Menzil, 314 KM menzil, 185 km/h maksimum hız ve 0’dan 100’e 7.4 saniyede çıkabiliyor.

Togg bilindiği gibi 2023 yılında toplamda 20 bin aracı sahibiyle buluşturacağını açıklamıştı. 177 bini aşkın ön sipariş alan T10X modelini satın almak isteyen kişilerin birkaç yıl beklemesi gerektiği şirket tarafından da açıklanmıştı.

Tesla ile yine benzer şekilde yoğun talebe belirli bir süre içerisinde cevap verebilecek bir üretim kapasitesine sahip. Tesla şirketinin ayrıca ülkemizde kurduğu şarj üniteleri de bulunuyor.

Tesla şarj ünitelerini kullanmak isteyen Tesla sahipleri kWh başına 7.30 TL ödeyecek. Diğer markaların araçları ile kWh başına 8.60 TL ödeyecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir