Togg fiyatı hakkında yeni iddia!

TOGG fiyatı ve çıkış zamanı hakkında önemli açıklama!

Togg fiyatı hakkında yeni iddia!

ABONE OL 

Merakla beklenen Togg hakkında şimdi yeni bir fiyat iddiası daha ortaya atıldı. Yakında satışa sunulması beklenen Togg araçları hakkında fiyat iddiası, aracı bekleyenleri yeniden heyecanlandırdı.

Togg Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yerli otomobil girişi Togg, yakında satışa başlayacak. Ancak bugüne kadar aracın fiyatı hakkında herhangi bir bilgi yayınlanmadı. Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, fiyatın muadillerle aynı seviyede olacağını belirtmişti.

Elektrikli araçların ÖTV oranlarındaki güncelleme ve artışlarla birlikte elektrikli otomobil fiyatları yükselmeye başlamıştı. Togg aracının kW cinsinden değeri ile hesaplandığında fiyatın 1.5 milyon TL seviyelerinde olması bekleniyor.

Bu iddiayı ortaya atan BS Danışmanlık Genel Müdürü Erol Şahin, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bu vergi düzenlemesi Togg için yapılıyor. Togg çıkacağı tarihte bunun yeniden güncelleneceğini söylemiştik. Togg bugün yarın piyasaya çıkacak. Motor gücü 160 KW’yı geçmeyenler için yüzde 78, geçenler için de yüzde 80’lik bir artış var. Burada burada ilk kısımdaki 1 milyon 250 bin TL matrahı Togg’u ilgilendiriyor. Togg’un matrahının 1 milyon 250 bin TL’yi aşmayacağını öngörüyoruz. Togg’un vergisiz fiyatının maksimum 1 milyon 250 bin diye düşündüğümüzde bu da aracın fiyatının yüzde 10 ÖTV, yüzde 18 KDV ile 1 milyon 622 bin TL’yi geçmeyeceğini öngörüyoruz. Ortalama fiyat 1 milyon 500 bin TL bandında olacaktır diye tahmin ediyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir