TOGG fiyat açıklamasını yalanladı

 TOGG fiyat açıklamasını yalanladı

Yerli otomobil markası TOGG‘un üreteceği araçların fiyatlarına dair geçtiğimiz günlerde açıklamalar gelmişti. Yapılan bu fiyat açıklamaları TOGG tarafından yalanlandı.

TOGG Fiyat Açıklamalarını Yalanladı

Geçtiğimiz günlerde TOGG araçlarına ait olduğu iddia edilen fiyatlar ortaya çıkmıştı. Bu iddialara göre 3 farklı paket ve fiyattan bahsedilmişti.

Yerli otomobil fiyatının minimum 25 bin dolar (yaklaşık 181.800 TL) olmasını ve 30-35 bin dolar (215.000 – 255.000 TL arası) fiyat etiketiyle TOGG araçlarından birine sahip olunabileceğinden bahsedilmişti.

TOGG Sedan

Ancak TOGG fiyat hakkındaki açıklamaları şöyle yalanladı:

“Türkiye’nin Otomobili’nin fiyatlarını kim açıkladı bilmiyoruz ama biz açıklamadık. Üstelik 2022’den önce de açıklamamız mümkün değil. Lütfen bu türden haberlere itibar etmeyiniz. Heyecan yaratacak gelişmeler ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam ediniz.”

TOGG İsmi Kullanılacak

18 Temmuz 2020 tarihinde Bursa’nin Gemlik ilçesinde temeli atılan yerli otomobile olan ilgi her geçen gün artıyor. Geçici olarak kullanılan TOGG ismi için birçok alternatif ortaya atılmış proje hazırlanana kadar resmi bir isim açıklanacağı duyurulmuştu. TOGG CEO’Su Mehmet Gürcan Karakaş konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“TOGG’un marka beğeni endeksi yüzde 73’lere çıktı. Bu sebeple yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir