Togg fabrikası ne zaman açılacak? Tarih verildi

Togg fabrikası ne zaman açılacak

Togg fabrikası ne zaman açılacak? Tarih verildi

ABONE OL 

Türkiye’nin otomobili Togg, yakında seri üretime başlayacak. Togg fabrikası ne zaman açılacak sorusunun yanıtı yapılan yeni açıklama ile verildi.

Togg Fabrikası Ne Zaman Açılacak?

Togg ortaklarından olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği‘nin (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Togg fabrikasının ne zaman açılacağını açıkladı.

Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Geri sayımda son 1 hafta. Milletimize bir söz verdik. Türkiye’nin otomobilini yaparız dedik. Beş babayiğit olarak bir otomobilden fazlası için yola çıktık. 1200’ü aşkın çalışanımızla kocaman bir aile olduk. 29 Ekim’de bir fabrikadan fazlası olanTogg tesisimizi açıyoruz.

Bu açıklama ile Togg fabrikasının 29 Ekim tarihinde açılacağı da netleşmiş oldu. Fabrikanın açılmasıyla birlikte seri üretim başlayacak.

Togg fabrikası ne zaman açılacak?

Togg CEO’su Togg Fiyatı Hakkında Açıklama Yapmıştı

Yerli otomobil Togg merakla bekleniyor. Togg CEO’su Gürcan Karakaş yaptığı açıklamada merakla beklenen Togg fiyatından bahsetmişti:

Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür zamanı geldiğinde göreceğiz. Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli. Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız.

Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir