Togg Ava Labs ile anlaştı! İşte detaylar

Togg Ava Labs

Togg Ava Labs ile anlaştı! İşte detaylar

ABONE OL 

Yerli otomobil girişimi Togg, Blockchain platformu Ava Labs ile anlaşma sağladığını duyurdu. Bu anlaşma ile birlikte Togg araçlarındaki Blockhain teknolojisi Ava Labs ile geliştirilecek.

Togg Ava Labs Anlaşması Duyuruldu

Kurucuları arasında Emin Gün Sirer‘in de yer aldığı Ava Labs, Togg ile iş birliğine gidiyor. Togg resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile iş birliği yapıldığı duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde CES 2022 fuarında C-Sedan modelinin lansmanını düzenleyen Togg, Blockchain alanında Ava Labs ile iş birliği yapma yoluna gitti.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

Bu iş birliğiyle geliştireceğimiz Blockchain altyapısı sayesinde kullanıcılar, Togg ekosistemindeki her türlü ürün ve hizmete güvenli bir şekilde erişebilecek.

TOGG Fiyatı ve Çıkış Zamanı Hakkında Önemli Açıklama

“Ulaşılabilirlik veya rekabetçilik olarak adlandırdığımız şey ekosistem ile birlikte ulaşabileceğiniz adetler ile alakalı. Sadece segmenti göz önünde bulundurarak rekabetçiliği değerlendirmek doğru olmaz. 5 model ile beraber ‘en maksimize edilmiş’ Türkiye pazarına baktığımızda, adetlere ulaşabileceğimize inanıyoruz. Önümüzde hala esnek bir zamanımız var. Fiyat açısından daha ulaşılabilir noktalara geleceğimizi düşünüyoruz.”

Karakaş’a göre eldeki araç sayısı arttıkça fiyat da aynı oranda azalacak. Testlerle ilgili ise “2022’de regülasyonların bir bölümünde değişiklik yapılacak. Örneğin yan yana oturan iki kişinin kafalarını çarpmaması için ortaya hava yastığı koyulması gerekiyor. Ve bu henüz kanunlaşmadı. Bu tarz yeni kanunları da hesaba katarak ilerliyoruz. Bu bağlamda 2023 yılının ilk çeyreğinde sürecin tamamlanacağını tahmin ediyoruz. Süreç tamamlandıktan sonra akıllı cihazlarımızın lansman ve satış aşamasına geçeriz.” açıklaması yapıldı.

Özet geçmek gerekirse TOGG’un fiyatı başlarda pahalı olsa da üretildikçe daha makul bir seviyeye inecek, 2022 yılında bazı değişikliklerle testler devam edecek ve 2023 yılında elektrikli otomobiller nihayet tam anlamıyla piyasaya sürülmüş olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir