Tim Cook’tan yeni şirketler açıklaması

Tim Cook'tan yeni şirketler açıklaması

Tim Cook’tan yeni şirketler açıklaması

ABONE OL 

Apple, dönem dönem gelişmekte olan şirket ve start up projeleri satın alarak bünyesine katıyordu. Tim Cook, yeni şirketlerle ilgili açıklama yaparak şirketin önümüzdeki dönemlerde daha aktif olacağını belirtti.

Tim Cook’tan Yeni Şirketler Açıklaması

“Her zaman satın almak için şirketlere bakıyoruz. Çok sayıda küçük şirket satın alıyoruz. Fikri mülkiyet ve yeni yetenekler için bunu yapmaya devam edeceğiz. Fırsat kendini gösterirse daha büyük bir şirket için de girişimde bulunabiliriz. Bu görüşmede sizinle listemi gözden geçirmeyeceğim, ama her zaman arayıştayız.”

Cook, yeni yetenek arayışında olduklarını ve Apple şirketinin daha küçük ve yeni kurulan şirketlere odaklandığını açıkladı.

Apple indirim
Apple birinci çeyrek raporunu açıkladı!

Apple Birinci Çeyrek Raporu Detayları

Apple, MacBook modellerinde kendi geliştirdiği işlemcilere yer vermeye başlamış ve bu konuda takdirleri toplamıştı. M1 olarak başlayan işlemci serisi geliştirilerek yeni ürünlerle karşımıza çıkmıştı. Öyle ki bu ürünler Apple’ın gelirlerini de bir hayli yukarı çıkardı.

Apple, 2022 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapora göre şirket bu dönemde iPhone satışlarından 50.5 milyar dolar, iPad satışlarından 7.6 milyar dolar, Mac satışlarından 10.4 milyar dolar, kullanıcılara sunulan hizmetlerden 19.8 milyar dolar ve giyilebilir ürünlerden 8.8 milyar dolar gelir elde etti.

Apple CEO’su Tim Cook, CNBC’ye yaptığı açıklamada iPad üretiminde mart ayından itibaren süren tedarik probleminin hala devam ettiğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir