TikTok yaş sınırı İtalya’da uygulanmaya başlandı

TikTok yaş sınırı

TikTok yaş sınırı İtalya’da uygulanmaya başlandı

ABONE OL 

Son bir yılın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan TikTok, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen şikayetleri dikkate alarak düzenlemeler yapıyor. Son olarak İtalya‘dan gelen şikayet üzerine yaş sınırı uygulaması başlatan TikTok, 13 yaş altındaki kullanıcıların hesaplarını kapattı.

TikTok Yaş Sınırı Uygulamasına Başladı!

TikTok, İtalya Veri Koruma Otoritesi‘nin müdahalesi ile birlikte İtalya’daki 13 yaş altı kullanıcıların hesaplarını kapatmaya başladı. 500 binden fazla hesabın kapatıldığını açıklayan TikTok’un İtalya’da yaklaşık 13 milyon kullanıcısı bulunuyor. TikTok’un İtalya’da 400 bine yakın hesabı da yine bu yaş sınırı sebebiyle kapatması bekleniyor.

TikTok, dünya üzerinde bazı ülkelerde de yoğun kullanım sebebiyle yasaklanmıştı. Özellikle yasaklanan ülkelerin orduları tarafından kullanılması ve yayınlanan videolarda görünmemesi gereken gizlilikteki bölgelerin bulunması bu kararların alınmasına etkili oldu.

TikTok yaş sınırı İtalya’da uygulanmaya başlandı

TikTok Türkiye Temsilciliği Açmıştı

Ülkemizde uygulamaya geçen Sosyal Medya Düzenlemesi yasası gereği 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan uygulamaların ülkemize özel temsilcilik açmaları ve bir temsilci atamaları gerekiyordu. TikTok’ta bu yasanın gereği olarak bir temsilcilik açmış ve bir temsilci atamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.