TikTok ne kadar para kazanıyor?

TikTok ne kadar para kazanıyor?

TikTok ne kadar para kazanıyor?

ABONE OL 

Geçen hafta, Sensor Tower, TikTok’un indirme performansını gösteren bir rapor yayınlamıştı. Şirkete göre, Çin uygulaması Mayıs 2020’de dünyanın en çok indirilen uygulaması (oyunlar dışında). Mayıs 2019 için, yaklaşık 111.9 milyon indirmesi var. Bu sonuç, Mayıs 2019’da aldığı kurulum sayısının iki katından fazla.

Sensor Tower bugün TikTok’un finansal değerlendirmesini yeniden yayınladı. Şirkete göre, TikTok, küresel App Store ve Google Play’den 95,7 milyon dolardan fazla para elde etti. Bu değer, geçen yılın Mayıs ayının 10 katından fazla. Bunlar arasında, gelirin yaklaşık yüzde 89’u Çin pazarından geliyor. ABD pazarı ikinci sırada yer alır ve gelirin yüzde 6,2’sine katkıda bulunuyor. Üçüncü sırada ise yüzde 1,2 olan Türkiye pazarı yer alıyor. En iyi gelir getiren 10 küresel mobil uygulamasına gelin yakından bakalım.

TikTok, 78.4 milyon dolar gelirle ikinci pozisyonda YouTube gibi büyük uygulamalardan bile daha fazla para elde etti. YouTube için bu rakam, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 77.3 arttı. Amerikalı kullanıcılar YouTube gelirinin yüzde 55,7’sini sağladı, bunu yüzde 11,8 ile Japon kullanıcılar takip etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir