TikTok Hikayeler özelliği geliyor

TikTok Hikayeler

TikTok Hikayeler özelliği geliyor

ABONE OL 

Son birkaç yılda en çok kullanılan sosyal medya uygulaması haline gelen TikTok, birçok sosyal medya uygulamasında bulunan ”Hikayeler” özelliğini test etmeye başladı.

TikTok Hikayeler Çok Yakında Duyurulabilir

İlk olarak Snapchat ile ortaya çıkan ”Hikayeler” özelliği, Snapchat’in Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte Instagram, WhatsApp ve Facebook’ta da kullanıcılara sunulmuştu. Geçtiğimiz aylarda Twitter’da benzer bir hamle yapmış ve Fleets isimli bir özellik duyurmuştu. Ancak yeterli talep olmadığı için bu özellik kaldırılmıştı.

TikTok da oldukça popüler olana Hikayeler özelliğini bünyesine katmak için testlerini sürdürüyor. Matt Navara tarafından paylaşılan bir tweet’te TikTok Hikayeler özelliği görünüyor.

Bu özellikte muhtemelen Instagram’daki özelliklere sahip olacak ve 24 saat sonra silinecek. Henüz tarih verilmese de bu özelliğin çok yakında duyurulması bekleniyor.

TikTok Yaş Sınırı Uygulamasına Başlanmıştı

TikTok, İtalya Veri Koruma Otoritesi‘nin müdahalesi ile birlikte İtalya’daki 13 yaş altı kullanıcıların hesaplarını kapatmaya başladı. 500 binden fazla hesabın kapatıldığını açıklayan TikTok’un İtalya’da yaklaşık 13 milyon kullanıcısı bulunuyor. TikTok’un İtalya’da 400 bine yakın hesabı da yine bu yaş sınırı sebebiyle kapatması bekleniyor.

TikTok, dünya üzerinde bazı ülkelerde de yoğun kullanım sebebiyle yasaklanmıştı. Özellikle yasaklanan ülkelerin orduları tarafından kullanılması ve yayınlanan videolarda görünmemesi gereken gizlilikteki bölgelerin bulunması bu kararların alınmasına etkili oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir