TikTok 10 milyar dolarlık uygulama içi satın almaya ulaştı!

TikTok

TikTok 10 milyar dolarlık uygulama içi satın almaya ulaştı!

ABONE OL 

Dünyanın en popüler mobil uygulamalarından olan TikTok, uygulama içi satın alma hizmetini de kullanıcılara sunuyor. Sunulan bu imkan sayesinde 10 milyar dolarlık satın alma gerçekleştiği açıklandı.

TikTok Bir Rekoru Daha Kırdı

Dünyanın en çok kullanılan ve aynı zamanda bir o kadar tepkileri çeken bir uygulama olan TikTok, uygulama içi satın alma konusunda bir rekoru elde etti. Uygulama içi satın alma özelliği sayesinde yayın açan kullanıcılara bağış yapma imkanı sunan TikTok, 10 milyar dolarlık seviyeyi aştı.

10 milyar dolarlık uygulama içi satın alma seviyesini aşan TikTok, bu konuda da liderliği eline almış oldu. Birkaç yıl içerisinde TikTok ile ilgili olumsuz açıklamalar engellemelere rağmen bu seviyede bir rekor kırılması da aktif kullanıcı sayısının fazlalığını ortaya koyuyor.

Birleşik Krallık TikTok’u Yasaklamıştı

TikTok bir sosyal medya uygulaması ancak birçok devlet güvenlik gerekçesiyle uygulamayı yasaklamaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda Kanada, Belçika, ABD ve Avrupa Komisyonu tarafından hakkında karar çıkarılan TikTok için Birleşik Krallık harekete geçti.

Birleşik Krallık‘ta yine güvenlik gerekçesiyle devlete ait olan telefonlarda TikTok‘u yasakladı. Konuyla ilgili Birleşik Krallık Kültür, Medya ve Spor Bakanı Oliver Dowden şu ifadeleri kullandı:

Hassas devlet bilgilerinin güvenliği her şeyden önce gelmeli. Bu nedenle bugün bu uygulamayı (TikTok) devlet cihazlarında yasaklıyoruz. Diğer veri çıkaran uygulamaların kullanımı inceleme altında tutulacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir