Threads Türkiye defteri kapanıyor! Bugün son gün

Threads Türkiye

Threads Türkiye defteri kapanıyor! Bugün son gün

ABONE OL 

Instagram tarafından kurulan ve kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Threads platformu Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırıyor.

Threads Türkiye Kapanıyor

Meta tarafından Twitter (X)’a rakip olarak geliştirdiği Threads platformu, yaklaşık 1 yıldır aktif bir şekilde kullanılıyor. Ancak Meta tarafından beklenen Threads platformu beklediği ilgiyi göremedi.

Hedeflenen aktif kullanıcı sayısının çok gerisinde kalan Threads özellikle ülkemizde neredeyse hiç kullanılmıyor. Meta yetkilileri tarafından alınan karar sonrası Türkiye için 29 Nisan tarihi açıklanmış ve 29 Nisan tarihinde Türkiye’deki faaliyetlerin sonlandırılacağı duyurulmuştu.

Threads Kullanıcı Sayısı Yalnızca Sayıdan İbaret!

Twitter’ı Elon Musk‘ın satın almasının ardından birçok değişiklik yapılmaya başlanmıştı. Bu da birçok kullanıcının tepki göstermesine sebep olmuştu. Meta şirketi de bu tepkileri fırsat bilip Threads platformunu geliştirmişti.

Kısa sürede 100 milyon kullanıcıya ulaşan Threads platformunun aktif kullanıcı sayısının 8 milyon olduğu açıklanmıştı. Açıklamayı yapan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, kayıt olan 100 milyon kullanıcının en azından yarısının aktif kullanıcı olmasının harika olacağını ancak henüz o seviyede olmadıklarını ifade etmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir