Thodex kurucusu Fatih Özer Türkiye’ye iade edildi

Thodex kurucusu Fatih Özer Türkiye'ye iadesi

Thodex kurucusu Fatih Özer Türkiye’ye iade edildi

ABONE OL 

Onbilerce kişinin mağdur olmasına sebep olan Thodex borsasının kurucusu Arnavutluk’a sığınmıştı. Bugünün ilk saatlerinde Fatih Özer‘in Türkiye’ye iade edildiği açıklandı.

Thodex Kurucusu Fatih Özer Türkiye’de

Yerli kripto para borsaları arasında yer alan Thodex, onbinlerce kişiyi mağdur etmiş ve ardından kurucusu Fatih Özer yurt dışına kaçmıştı. 2 yıl önce gerçekleşen bu olayın ardından Arnavutluk’ta yakalanan Özer’in iade süreci başlamıştı.

Geçtiğimiz yıl 30 Ağustos tarihinde yakalanan Fatih Özer, bugünün ilk saatlerinde Türkiye’ye teslim edildi.

Thodex CEO'su kırmızı bülten

Thodex Bitcoin’leri Zamanla Çekmiş

Thodex geçtiğimiz yıl faaliyetlerini durdurduğunu açıklamış ve CEO’su Faruk Fatih Özer yurtdışına kaçmıştı. Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada 108 milyon dolarlık kripto para varlığın Faruk Fatih Özer’in kontrolünde olduğu belirtilmişti.

Bugün ortaya çıkan bir veri dikkatlerden kaçmadı. Blockchain analiz şirketi Whitestream yaptığı araştırmada Thodex borsasının Ağustos 2020 ve Şubat 2021 tarihleri arasında Kraken’e 5.000 Bitcoin gönderdiğini ortaya çıkardı. Gönderilen Bitcoin’lerin o günkü değeri 125 milyon dolarken bugünkü değeri ise 289 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Thodex Mağdurları Ne Kadar Kayıp Yaşadı?

Kullanıcılardan gelen cüzdan adresleri detaylı bir şekilde incelendi ve Thodex mağduriyetinin yaklaşık 150 milyon dolar olduğunu ortaya çıkardı. Basında yer alan ve tüm kripto para piyasasını sert dille eleştirmeye sebep olan 2 milyar dolar ifadesinin yanlış olduğu kanıtlanmış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir