Tether güç kaybetmeye devam ediyor!

 Tether güç kaybetmeye devam ediyor!

Kripto para piyasasının güvenli limanı olarak kabul edilen sabit fiyatlı kripto paraların hakimiyet oranları değişmeye devam ediyor. Glassnode verilerine göre Tether (USDT) hakimiyetini kaybediyor, USDC hakimiyeti ise artmaya devam ediyor.

Tether Güç Kaybediyor!

Tether (USDT) davalar sebebiyle güç kaybetmeye devam ediyor. Dava için milyonlarca evraktan oluşan raporları mahkemeye sunan Tether güç kaybetmesinin önüne geçemiyor. Circle tarafından geliştirilen USDC token’lar tıpkı USDT gibi 1 dolara sabit olarak işlem görüyor.

Kripto para piyasasının oynaklığından en az şekilde olumsuz etkilenmek için tercih edilen sabit fiyatlı kripto paralar arasında ciddi bir rekabet söz konusu. Tether, kripto para piyasasının en büyük sabit fiyatlı kripto parası olsa da dava haberlerinin ardından gerilemeye başladı. USDC‘nin bu konuda yatırımcılara daha iyi bir alternatif olduğu verilerle ortaya çıktı.

Ocak ayında USDC miktarı yüzde 112 artış göstererek 915 milyon dolara ulaştı.

CoinMetrics tarafından hazırlanan bu görsel zaman içerisinde ‘yeşil‘ olarak ifade edilen USDC‘nin piyasadaki hakimiyetinin arttığı görünüyor. Tether‘ın sık sık USDT basması yatırımcıların güvenini olumsuz anlamda etkiliyor.

Basılan USDT miktarlarının fiyatları olumlu etki yapacağı bilinse de sık sık USDT basılmasının kripto para piyasasına uzun vadede olumsuz etkisi olacağı tahmin ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir